Zahraniční on-line materiály

Skvělé materiály k matematice lze najít na zahraničních webech. Jde o generátory příkladů pro učitele i studenty.

Pracovní sešity s příklady

The Math Worksheet Site

Web themathworksheetsite.com umí vygenerovat pdf ve formátu A4 k tisku s předtištěnými příklady pro procvičení. Je to ideální pro písemky i pro domácí procvičování pro studenty. K dispozici jsou příklady na sčítání, odečítání, násobení, dělení, zlomky, pravítka, grafy a také času. Lze si vybrat obtížnost a zadání různě modifikovat. Můžete si nechat zobrazit i řešení. Materiály mohou použít i čeští učitelé. Zaměření odpovídá ZŠ.

K5learning – Reading and Math Enrichment

Učitelé najdou na serveru k5learning.com sady příkladů určených pro tisk z pdf. Příklady jsou statické, nejdou vygenerovat náhodně. Obtížnost odpovídá ZŠ. Znalost angličtiny je vhodná, ale po vysvětlení příkladů studentům není zcela nutná.

Rodiče mohou využít předpřipravené kartičky např. pro:

Kartičky si vystřihnete a slepíte tak, aby na zadní straně byl výsledek. Následně můžete svou ratolest zkoušet.

Řešitelé příkladů

Mathway – Math Problem Solver

Potřebujete vyřešit jednoduchý příklad? Stačí ho zadat na web mathway.com.

hackmath.net – mathematical portal

Jde o český projekt, ale je dostupný i v angličtině. Umí vypočítat jednoduché příklady základní a střední školy.

Příklady pro děti na doma

IXL – Math, Language Arts, Science

U webu IXL je již nutná znalost angličtiny. Na webu jsou interaktivní příklady. Příklady nejsou určeny pro tisk. Zaměření odpovídá ZŠ. Počet příkladů, které si můžete denně spočítat, je limitován. Pak se musíte zaregistrovat. Web je hodně barevný a je vhodný pro samostudium dětí a pro procvičení jejich angličtiny. Stránky nejsou zaměřeny pouze na matematiku.

Výuková videa

KHANacademy

Neměla bych zapomenout na KHANacademy, která obsahuje výukové materiály od ZŠ až po VŠ. Akademie se zabývá i dalšími vědními obory. Obsahuje pěkně zpracovaná videa. Dobrá angličtina je zde nutností.

Autor: Jitka Vachtová

Doučuji angličtinu, matematiku a účetnictví online (celá ČR) po Skype za používání webové tabule a tabletu. Máte-li o výuku zájem, kontaktujte mne.